Pijany kierowca

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 41-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej.
22 października 2022 roku, około godziny 11.10 policjanci na ul. Mickiewicza w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Audi, którego kierujący według posiadanych przez nich informacji może być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Zatrzymali radiowóz, włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i dali kierowcy sygnał do zatrzymania.

Mężczyzna na początku zwolnił zbliżając się do nich, a następnie zjechał na przeciwległy pas, przyspieszył i próbując ominąć stojący radiowóz uderzył w niego.

Nie zatrzymał się jednak, tylko kontynuował ucieczkę. Został zatrzymany chwilę później, jak wjechał na jedną z posesji. Kierowcą okazał się 41-letni jeleniogórzanin.

W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 2 promile.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.