Policja Jeleniej Góry intensyfikuje działania na drogach podczas świątecznego weekendu

Od 29 marca do 2 kwietnia br., policjanci garnizonu jeleniogórskiego prowadzili działania prewencyjne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu oraz turystom odwiedzającym Ziemię Jeleniogórską.

Głównym celem tych działań było zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ograniczenie skutków ewentualnych incydentów.

W tym okresie na drogach kotliny jeleniogórskiej panował względny spokój. Mimo kilku kolizji, nie odnotowano żadnego poważnego wypadku drogowego, co jest zasługą skutecznych działań policji. Funkcjonariusze podjęli się kontroli 10 nietrzeźwych kierowców, w tym jednego z uprzednim cofnięciem mu uprawnień, dwóch po spożyciu alkoholu oraz dwóch poszukiwanych.

Zgodnie z nowymi przepisami, trzech nietrzeźwych kierujących, którzy mieli w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, straciło swoje pojazdy. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze wydał wyrok skazujący na jedną z nietrzeźwych kierujących, która spowodowała kolizję drogową. Skazana została na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata, 5 tysięcy złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz przepadek pojazdu.

Ponadto policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych, w tym jednego poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze. Funkcjonariusze prowadzili również kontrole drogowe, w wyniku których zatrzymano 38-letniego kierującego motocyklem, który nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem.

W okresie świątecznym, policjanci wielokrotnie interweniowali w przypadkach zakłóceń porządku publicznego spowodowanych przez osoby nietrzeźwe. Łącznie funkcjonariusze obsłużyli ponad 300 interwencji, zarówno na drogach, jak i w miejscach publicznych.