Policja z Kowar zatrzymała mężczyznę za włamania i kradzieże o wartości 3500 złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zakończyli skuteczną akcję, która doprowadziła do zatrzymania 32-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzanego o serię włamań i kradzieży.

Przestępstwa te miały miejsce w lipcu br. w Kowarach, a łączna wartość skradzionego mienia wynosiła 3500 złotych. Mężczyzna, wykorzystując nieobecność właścicieli, włamał się zarówno do budynku w remoncie, jak i do altanki, dokonując kradzieży cennych przedmiotów.

Na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu, funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzewanego oraz zatrzymali go w związku z tymi przestępstwami. Elektronarzędzia, maszynka do tatuowania, kuchenka turystyczna i inne przedmioty, które padły łupem przestępcy, zostały częściowo odzyskane przez policję. Część z nich znaleziono w jednym z lombardów, a także u osoby, która miała związek z przechowywaniem skradzionego mienia.

Śledczy postawili zarzuty 32-latkowi, który teraz odpowie przed sądem za swoje działania. W związku z popełnionymi czynami, mężczyźnie grozić może surowa kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy, aby zapewnić sprawiedliwość pokrzywdzonym oraz dostarczyć pełne materiały dowodowe przed sądowym procesem.