Dzięki szybkiej i profesjonalnej akcji funkcjonariuszy Policji oraz strażaków nie doszło do tragedii w jednym z kościołów w Kowarach. Dwóch mężczyzn wspięło się na wysokie rusztowanie – jeden z nich był agresywny i groził skokiem z wysokości.
Dramatyczne sceny na rusztowaniu kościoła
3 czerwca 2025 roku około godziny 23:45 służby otrzymały zgłoszenie o podejrzeniu włamania na teren remontowanego kościoła w Kowarach. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu oraz Kowarach. Na terenie obiektu obecny był proboszcz i duchowni, którzy potwierdzili, że dwóch nieznanych mężczyzn znajduje się na rusztowaniu, gdzie trwa remont dachu.
Mężczyźni na wysokości 60 metrów – jeden z nich agresywny
Świadkowie alarmowali, że mężczyźni zachowywali się głośno i dziwnie – uderzali o konstrukcję własnym ciałem. Na miejsce natychmiast skierowano dodatkowe siły policyjne i jednostki straży pożarnej.
Jeden z mężczyzn, 31-latek z powiatu karkonoskiego, zszedł samodzielnie. Drugi – 33-latek – zachowywał się agresywnie, krzyczał, skakał po rusztowaniu i oświadczył, że „prędzej skoczy, niż zejdzie”. Funkcjonariusze prowadzili z nim rozmowę negocjacyjną, w trakcie której udało się nakłonić go do bezpiecznego zejścia.
Mężczyzna był pod wpływem alkoholu
Po zatrzymaniu 33-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego został on przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Policja wyjaśnia szczegóły zdarzenia.
Mundurowi zapobiegli tragedii
Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy Policji i straży pożarnej, nikomu nic się nie stało. Mundurowi wykazali się ogromnym opanowaniem, empatią i profesjonalizmem – w sytuacji, w której liczyła się każda sekunda.
Gdzie szukać pomocy w kryzysie psychicznym?
Nie każdy kryzys emocjonalny kończy się tak szczęśliwie. Dlatego warto pamiętać, że pomoc jest dostępna dla każdego:
- Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego – 800 70 2222
- Telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111
- Numer alarmowy – 112
Nie pozostawaj obojętny – Twoja reakcja może uratować życie.
Źródło:Policja
Foto:Policja

Nota redakcji:
Portal Jelonka24.pl relacjonuje działania Policji oraz innych służb w Jeleniej Górze i regionie, opierając się na publicznych źródłach, komunikatach służb oraz własnych ustaleniach dziennikarskich. Informujemy rzetelnie i zgodnie z zasadami prawa prasowego, dbając o interes publiczny, transparentność działań służb i bezpieczeństwo mieszkańców

