Policjanci z Karpacza Zapobiegli Samobójstwu: Dramatyczna Interwencja w Szklarskiej Porębie

W dniu 9 lutego bieżącego roku, policjanci z Zespołu Prewencji Komisariatu Policji Karpacz st. post. Paweł Piróg oraz st. post. Daniel Płoch udali się do Szklarskiej Poręby, reagując na zgłoszenie dotyczące kobiety znajdującej się na dachu jednego z budynków jednorodzinnych i grożącej skokiem.

Sytuacja była niezwykle dramatyczna, gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Roztrzęsiona kobieta głośno krzyczała, zapowiadając skok z dachu. Świadkowie relacjonowali niebezpieczną sytuację, w której życie kobiety było poważnie zagrożone.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, którzy podjęli natychmiastowe działania, udało się uniknąć tragedii. St. post. Paweł Piróg odważnie wszedł na dach przez okno budynku, podczas gdy st. post. Daniel Płoch próbował utrzymać kontakt słowny z kobietą i uspokoić ją z dołu. Kiedy kobieta podjęła próbę skoku, to właśnie st. post. Paweł Piróg zdołał ją zatrzymać, ratując jej życie.

44-letnia kobieta, obywatelka Ukrainy mieszkająca od lat w Polsce, była w stanie chaotycznym i niechętnie przyjmowała pomoc. Badanie wykazało, że miała w organizmie 1,6 promila alkoholu. Dzięki konsekwencji i profesjonalizmowi policjantów, udało się jej udzielić niezbędnej pomocy i przekazać pod opiekę lekarzy specjalistów.