Policja w Kowarach Zatrzymała 33-latka za Jazdę pod Wpływem Narkotyków

9 lutego bieżącego roku policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach podjęli skuteczną interwencję, zatrzymując 33-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd marki BMW na drodze publicznej będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zauważyli podejrzane zachowanie kierowcy, który na ich widok próbował zmienić kierunek jazdy na ulicy Brzozowej w Kowarach. Postanowili podjąć kontrolę pojazdu, co doprowadziło do zatrzymania 33-latka. Podczas kontroli mężczyzna wykazywał chaotyczne zachowanie i niejasne odpowiedzi na pytania, co skłoniło policjantów do przeprowadzenia badania testerem, potwierdzającego użycie marihuany.

Dodatkowo w trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że zatrzymany był poszukiwany do odbycia kary za swoje wcześniejsze przestępstwa. W rezultacie 33-latek został umieszczony w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na rozprawę.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa zostanie teraz poddana dalszej procedurze sądowej.