Policjanci z Karpacza Zatrzymali Parę za Wprowadzenie Sfałszowanego Banknotu do Obrotu

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 35-letnią kobietę i 39-letniego mężczyznę podejrzanych o wprowadzenie do obrotu sfałszowanego banknotu o nominale 200 zł. Para zapłaciła nim za zakup alkoholu w jednym z lokalnych dyskontów spożywczych.

14 czerwca około godziny 23.00 policjanci zostali wezwani do jednego z dyskontów spożywczych w Karpaczu. Pracownicy sklepu podczas zamykania kasy zauważyli, że jeden z banknotów o nominale 200 złotych wyraźnie różni się od innych i może być sfałszowany. Po obejrzeniu nagrań z monitoringu sklepowego, mundurowi rozpoznali kobietę i mężczyznę, którzy płacili tym banknotem za alkohol, wykorzystując duży ruch w sklepie.

Idąc tropem uzyskanych informacji, funkcjonariusze trafili do mieszkania, gdzie przebywała para podejrzewana o popełnienie tego przestępstwa. 35-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna przyznali się do zakupów oraz do tego, że zapłacili za nie sfałszowanym banknotem, tłumacząc, że znaleźli go na ulicy.

Policjanci zatrzymali parę, która została osadzona w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Obecnie trwają szczegółowe wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Podejrzani usłyszeli już zarzuty wprowadzenia do obrotu sfałszowanego banknotu.

Grożąca Kara

Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi do sądu, gdzie zostaną podjęte dalsze decyzje dotyczące wymiaru kary.

Policjanci z Karpacza Zatrzymali Parę za Wprowadzenie Sfałszowanego Banknotu do Obrotu
Foto:Policja