Polski żołnierz ranny po ataku nożem na granicy z Białorusią

W dniu dzisiejszym, [data], polski żołnierz został ranny w wyniku ataku nożem ze strony cudzoziemca próbującego sforsować granicę z Białorusią.

Incydent miał miejsce około godziny 4:30 w rejonie Placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych.

Do ataku doszło podczas próby siłowego przekroczenia granicy przez grupę około 50 migrantów, którzy rzucali gałęziami, konarami drzew i kamieniami w stronę polskich patroli. Jeden z cudzoziemców ugodził nożem polskiego żołnierza, który został przewieziony do szpitala.

To kolejny incydent z udziałem agresywnych migrantów w ostatnich godzinach. Wcześniej, w rejonie Placówki Straży Granicznej w Białowieży, funkcjonariusz Straży Granicznej został zaatakowany rozbitą butelką i doznał obrażeń twarzy.Natomiast w Dubiczach Cerkiewnych inny funkcjonariusz został ranny w ramię po ataku niebezpiecznym narzędziem zakończonym nożem.

Ataki na służby ochraniające granicę polsko-białoruską nasiliły się w ostatnich miesiącach. Migranci używają kamieni,gałęzi, butelek, niebezpiecznych narzędzi, a nawet proc. Uszkadzają również pojazdy służbowe.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej pozostaje napięta, a służby mundurowe apelują o zachowanie ostrożności i zwiększenie środków bezpieczeństwa.

Polski żołnierz ranny po ataku nożem na granicy z Białorusią
Foto:Straż Graniczna
Polski żołnierz ranny po ataku nożem na granicy z Białorusią
Foto:Straż Graniczna