Pościg w Jeleniej Górze: Zatrzymano mężczyznę za niezatrzymanie się do kontroli i prowadzenie po alkoholu

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu.

Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy oraz do innych czynności prawnych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Niezatrzymanie się do kontroli i ucieczka

20 maja br., około godziny 17:30, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze patrolowali skrzyżowanie ulic Złotniczej z Wincentego Pola. Zauważyli pojazd marki Citroen, którego kierowca przejechał na czerwonym świetle. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca jednak zignorował sygnały i zaczął uciekać, stwarzając zagrożenie na drodze.

Pościg i zatrzymanie

Podczas ucieczki kierowca popełnił serię wykroczeń drogowych. Na ulicy Przeskok uderzył w murek, po czym porzucił pojazd i próbował uciekać pieszo. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów.

Mężczyzna pod wpływem alkoholu i poszukiwany

Zatrzymanym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. W trakcie czynności okazało się, że znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy oraz w związku z innymi czynnościami prawnymi.

Konsekwencje prawne

36-latek został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu niezbędnych czynności zostanie przetransportowany do Aresztu Śledczego, aby odbyć zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Pościg w Jeleniej Górze: Zatrzymano mężczyznę za niezatrzymanie się do kontroli i prowadzenie po alkoholu
Foto:Policja