Wybił szybę oraz uszkodził ramę drzwi wejściowych do apteki.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o przestępstwa przeciwko mieniu, groźby karalne i uszkodzenie ciała. Czynów, z których uczynił sobie stałe źródło dochodów dopuścił się w ubiegłym roku w Jeleniej Górze w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Jego łupem padło mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji i Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 28-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania  podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu oraz groźby karalne i uszkodzenie ciała.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dopuścił się w ubiegłym roku w Jeleniej Górze serii przestępstw przeciwko mieniu.

Ma on na koncie między innymi kradzieże z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych, kontenera budowlanego, do samochodów i do byłego zakładu pogrzebowego.

Ponadto kradł w dyskontach spożywczych i drogeriach.  Jego łupem padły rowery, narzędzia, elektronarzędzia, kable, kosmetyki oraz inne rzeczy przedstawiające dla niego jakąś wartość.

Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzna pobił również swoją partnerkę, której groził pozbawieniem życia. Okazało się, że tych czynów jeleniogórzanin dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy” i uczynił sobie z nich stałe źródło dochodu.
Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także w oparciu o zebrane informacje. Policjanci w trakcie czynności odzyskali część skradzionego mienia. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionych rzeczy