Skok na wolność i dalsza przestępcza działalność zakończyły się aresztem dla recydywisty.

W wyniku skutecznej akcji policji z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, 46-letni recydywista, który dopuścił się szeregu przestępstw w lutym bieżącego roku, został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna, którego tożsamość nie została ujawniona ze względów proceduralnych, stanął przed zarzutami niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania narkotyków, kradzieży, oraz serii włamań na terenie Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości.

Według ustaleń śledczych, 46-latek popełnił serię przestępstw przeciwko mieniu, głównie kradzieże z włamaniem, a także nielegalnie posiadał narkotyki, w tym marihuanę i amfetaminę, które mogły posłużyć do ponad 100 porcji handlowych. Ponadto, jego działalność przestępcza obejmowała również kradzież pojazdu marki VW o wartości blisko 13 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze odnaleźli skradziony pojazd na terenie gminy Stara Kamienica, aresztując sprawcę w jego własnym mieszkaniu. W trakcie przeszukania znaleziono także narkotyki w posiadaniu mężczyzny.

Należy zaznaczyć, że 46-latek, który opuścił mury więzienia zaledwie 2 miesiące temu, jest recydywistą, odpowiadającym za łącznie 14 zarzutów. Teraz, za popełnione czyny, może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

29 lutego br. mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, gdzie na wniosek prokuratora zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Foto:Policja
Foto:Policja