Syn znęcający się nad rodzicami trafił do aresztu na 3 miesiące

49-letni syn, który od wielu lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami, został zatrzymany przez policję z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze.

Mężczyzna wszczynał awantury, szarpał, bił oraz groził pozbawieniem życia najbliższym. Teraz za te przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Według ustaleń funkcjonariuszy, syn znęcał się nad rodzicami przez wiele lat. Mimo to, rodzice cierpliwie znosili jego agresję, bicia i upokorzenia. Agresor nadużywał alkoholu, co prowadziło do eskalacji konfliktów, podczas których stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swoich rodziców. Pokrzywdzeni, z obawy o własne życie i zdrowie, zdecydowali się zgłosić sprawę na Policję.

Po zatrzymaniu mężczyzny policjanci przedstawili mu zarzuty znęcania się nad rodzicami. W związku z poważnością zarzutów oraz w celu zapobieżenia ewentualnym dalszym aktom przemocy, Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Teraz syn będzie musiał stanąć przed sądem i odpowiedzieć za popełnione przestępstwa. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodzicami.