Ukradł elementy metalowe za 200 ZŁOTYCH, ale aby je wynieść zniszczył ogrodzenie za blisko 2 Tysiące złotych

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież oraz o zniszczenie mienia. 40-latek z terenu jednej z jeleniogórskich firm ukradł elementy metalowe o wartości 200 złotych, jednak aby je wynieść zniszczył ogrodzenie.

Wartość poniesionych strat z tego tytułu pokrzywdzona oszacowała na blisko 2 tysiące złotych. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie  zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież oraz o zniszczenie mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w maju br. Jeleniogórzanin postanowił z terenu jednej z firm ukraść elementy metalowe o wartości 200 złotych, ale aby je wynieść zniszczył ogrodzenie. Wartość poniesionych strat z tego tytułu właścicielka oszacowała na blisko 2 tysiące złotych.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny, który dopuścił się tego czynu. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 40-latka, któremu przedstawiono zarzuty w tej sprawie.

Teraz za przestępstwo, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5