Zatrzymany za nielegalne pobieranie energii elektrycznej: Funkcjonariusze z Kowar odkryli nieuczciwe praktyki 53-latka

W wyniku skutecznej akcji funkcjonariuszy Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Kowarach, 53-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany pod zarzutem kradzieży energii elektrycznej. Mężczyzna nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej, omijając urządzenie pomiarowe, co spowodowało straty dla lokalnej firmy energetycznej.

Policjanci otrzymali informację o nielegalnym pobieraniu energii przez lokatora jednego z budynków w Jeleniej Górze. Po weryfikacji zgłoszenia, mundurowi dokonali sprawdzenia wskazanego miejsca i natrafili na plątaninę kabli prowadzącą do uszkodzonego urządzenia pomiarowego. Okazało się, że 53-latek nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej, umyślnie omijając właściwe urządzenie pomiarowe.

Co więcej, zatrzymany mężczyzna okazał się być poszukiwaną osobą w celu odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za popełnione przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za co grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto podkreślić, że w przypadku kradzieży energii elektrycznej nie ma znaczenia wysokość strat finansowych. To przestępstwo jest surowo karane, a sprawcy są ścigani niezależnie od ilości skradzionej energii. Funkcjonariusze podkreślają, że tego rodzaju działania wpływają nie tylko na bezpieczeństwo instalacji elektrycznych, ale również na stabilność dostaw energii dla społeczności lokalnej.