Nagła fala agresji w Jeleniej Górze: Zatrzymano mężczyznę za uszkodzenie samochodu z powodu "złego humoru".

W wyniku zaistniałego incydentu, do którego doszło w Jeleniej Górze 8 listopada, policjanci z Zespołu Kryminalnego z Komisariatu II Policji zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich.

Sprawca, kierując się nieuzasadnionym “złym humorem”, zadał ciosy i kopnięcia samochodowi marki Volkswagen Polo, co spowodowało straty szacowane na blisko 6 tysięcy złotych.

Pokrzywdzona, zszokowana atakiem na jej pojazd, natychmiast powiadomiła policję. Funkcjonariusze, korzystając z zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu, szybko zidentyfikowali i zatrzymali 36-latka jako podejrzanego o popełnienie tego aktu wandalizmu.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, tłumacząc, że był zdenerwowany i nie miał humoru. Jego agresywne zachowanie spowodowało nie tylko materialne szkody, ale także wzbudziło zaniepokojenie w społeczności lokalnej.

Zniszczenia pojazdu były znaczne, obejmujące uszkodzenia karoserii i elementów mechanicznych. Policja podjęła szybką interwencję, zatrzymując sprawcę i przedstawiając mu zarzuty związane z uszkodzeniem mienia.

Teraz 36-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego stanie przed sądem, a za popełnione przestępstwo może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie jest kontynuowane, aby dokładnie ustalić okoliczności zdarzenia oraz ocenić pełen zakres strat.