Oszustwa internetowe nadal zagrażają - Kobieta straciła 1300 zł na kody Blik

Pomimo wielu apeli o ostrożność nadal są osoby, które padają ofiarami oszustów, bez zastanowienia podają kody Blik czy klikają w przesłane linki, w wyniku czego tracą pieniądze.

6 listopada br. do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się mieszkanka powiatu karkonoskiego, która została oszukana, na tzw. blika. Kobieta straciła ponad 1300 złotych podając kody blik oszustowi, który skontaktował się z nią pod legendą, że wygrała w konkursie 866 złotych. Jeleniogórscy policjanci walcząc z tego typu przestępczością po raz kolejny ostrzegają.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, którego ofiarą padła mieszkanka powiatu karkonoskiego. 4 listopada br. ze zgłaszającą za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się osoba, która poinformowała ją, że wygrała konkurs na jednym z portali sprzedażowych i nagrodą jest 866 złotych. W związku z tym pokrzywdzona  miała zatwierdzić i przesłać jej kody Blik. Kobieta postąpiła zgodnie z instrukcją i w ten sposób z jej konta zniknęło 1300 złotych.

Nie dajmy się okraść! Jeleniogórscy policjanci przestrzegają przed tą formą oszustwa internetowego, która jest coraz bardziej popularna. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom.

Przestrzegamy – jeśli otrzymaliśmy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIK-a lub o przekazanie kodu BLIK – zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności. Pamiętajmy o tym, aby NIGDY nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.

Pamiętaj!  Bank NIGDY nie wysyła maili bądź SMS-ów z prośbą o kliknięcie w podany link do bankowości internetowej czy systemu płatności. Nie prosi o podawanie kodów BLIK. Nie otwieraj przesłanego w ten sposób linka. Nie ma czegoś takiego jak aplikacja BLIK, którą można zainstalować w telefonie – kody BLIK generuje się z poziomu aplikacji swojego banku.