Podejrzany o znęcanie się nad najbliższymi zatrzymany przez policję w Karpaczu

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu podjęli interwencję i zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który jest podejrzany o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoimi najbliższymi oraz o groźby karalne wobec swojej córki.

Zgłoszenie interwencji domowej nadeszło 31 października br. od pokrzywdzonych, którzy od dłuższego czasu byli narażeni na agresję i przemoc ze strony mężczyzny. Sprawca nadużywał alkoholu, co wywoływało w nim agresywne zachowania. Bez wyraźnego powodu rozpoczynał awantury, podczas których stosował przemoc fizyczną, obrażał, szarpał i popychał swoje ofiary, a także groził im pozbawieniem życia. Groził również córce spaleniem ich wspólnego domu.

63-letni mieszkaniec został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Odpowie przed sądem za swoje czyny, za które grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, takie jak dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi. Ponadto, sprawca musi natychmiast opuścić wspólnie zajmowany lokal mieszkalny.