Incydent z udziałem białoruskich śmigłowców: MON potwierdza naruszenie polskiej przestrzeni powietrznej i powiadomienie NATO.

Na lotnisku w Białej Podlaskiej doszło do wypadku wojskowego śmigłowca MI-24 – donosi portal remiza.pl. W wyniku zdarzenia ucierpiała przynajmniej jedna osoba.

„Biała Podlaska, na lotnisku doszło do katastrofy wojskowego śmigłowca MI-24. Jedna osoba została poszkodowana, na miejscu działają 4 zastępy” – podaje na Twitterze portal remiza.pl.

Portal remiza.pl podaje, że na pokładzie wojskowego śmigłowca znajdowały się trzy osoby, a jedna z nich została przewieziona do szpitala. Maszyna nie uległa pożarowi, ale na miejsce wezwano cztery zastępy straży.

Dowództwo Generalne również potwierdziło wypadek, informując na Twitterze, że 6 marca 2023 roku, w okolicach Białej Podlaskiej, w trakcie próby przedlotowej doszło do zdarzenia lotniczego. Uszkodzeniu uległo podwozie i prawe skrzydło śmigłowca Mi-24, ale nikomu nie stało się nic poważnego.

 

Zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego” – dodano w kolejnym wpisie.

Młodszy kapitan Tomasz Stachyra, rzecznik prasowy lubelskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, powiedział w rozmowie z polstaanews.pl, że na miejsce zdarzenia zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej. Jednocześnie zaznaczył, że ze względu na to, że wypadek miał miejsce na terenie wojskowym, nie może udzielić więcej informacji.

 

Wypadek wojskowego śmigłowca MI-24
Wypadek wojskowego śmigłowca MI-24