Zatrzymanie 36-latka za Uszkodzenie Mienia i Posiadanie Narkotyków w Jeżowie Sudeckim

W wyniku szybkiej i skutecznej interwencji jeleniogórskich policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, 36-letni mężczyzna został zatrzymany w związku z uszkodzeniem mienia z pobudek chuligańskich oraz posiadaniem narkotyków.

Wydarzenie miało miejsce 17 lutego 2024 roku około godziny 16:00, gdy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który demolował drzwi wejściowe jednego z budynków wielorodzinnych w miejscowości Jeżów Sudecki. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że 36-latek kompletnie zniszczył drzwi wejściowe, powodując straty szacowane na około 2000 złotych. Jego działania wykazały rażące lekceważenie dla podstawowych zasad porządku prawnego oraz bezpieczeństwa mieszkańców.

Natychmiast po ustaleniu tożsamości sprawcy, policjanci dokonali jego zatrzymania. W trakcie procedury okazało się, że mężczyzna posiadał również środki psychotropowe, co stanowi dodatkowe przestępstwo. Obecnie funkcjonariusze prowadzą szczegółowe śledztwo, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zatrzymany został umieszczony w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na proces sądowy. Za uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich oraz za posiadanie narkotyków grozi mu surowa kara wymierzona przez sąd.