Jeleniogórscy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podejrzani są o usiłowanie i kradzież katalizatora. Przestępstw tych dopuścili się w Jeleniej Górze w nocy z 4 na 5 grudnia br.

Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 1500 złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
Policjanci z Wydziału Prewencji, Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji  i Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 28 do 38 lat, którzy  podejrzani są o usiłowanie i kradzież katalizatora.

4 grudnia br. około godziny 2.40 policjanci pojechali na zgłoszenie o podejrzeniu kradzieży katalizatora z pojazdu osobowego. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic osiedla Zabobrze. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili próbę kradzieży i ruszyli na poszukiwanie osób, które dopuściły się tego czynu. Uzyskali informację, że osoby te najprawdopodobniej poruszają się pojazdem marki Opel, który zatrzymali kilka minut później. W samochodzie jechało trzech mężczyzn w wieku od 28 do 38 lat.

W bagażniku tego pojazdu policjanci znaleźli inny katalizator, który jak się później okazało zatrzymani tej samej nocy ukradli z  samochodu marki Audi oraz zabezpieczyli narzędzia, które posłużyły im do popełnienia przestępstwa.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają czy zatrzymani nie mają na koncie więcej podobnych czynów.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a  grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 5 grudnia br. zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, gdzie na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.