Zatrzymany w Jeleniej Górze mężczyzna miał w posiadaniu znaczne ilości narkotyków i nielegalną amunicję

Jeleniogórscy policjanci dokonali zatrzymania 35-letniego mężczyzny z powiatu karkonoskiego, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia. Funkcjonariusze Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej ustalili, że podejrzany może być powiązany z przestępczością narkotykową.

W trakcie przeprowadzanych działań policjanci znaleźli w mieszkaniu zatrzymanego około 0,5 kg narkotyków, w tym marihuanę i metamfetaminę. Ponadto w szafce mieszkania znajdowało się kilkanaście sztuk amunicji, na którą mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia.

Zatrzymany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury. Odpowie przed sądem za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz nielegalne posiadanie amunicji, za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kontynuują śledztwo w sprawie, aby ustalić szczegółowe okoliczności zatrzymania oraz źródło pochodzenia narkotyków. Sprawdzają również, czy zatrzymany nie zajmował się ich dystrybucją. Działania te mają na celu skuteczne zwalczanie przestępczości narkotykowej i zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.

Foto:Policja