Aresztowany 18-latek podejrzany o zuchwałą kradzież roweru i uszkodzenie mienia w Jeleniej Górze

Jeleniogórscy policjanci z wydziału kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który jest podejrzewany o popełnienie kradzieży zuchwałej oraz uszkodzenie mienia.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec czerwca tego roku w Jeleniej Górze. Wartość skradzionego roweru oszacowano na 5000 złotych. Mężczyzna został ujęty dzięki analizie nagrań z kamer monitoringu, które zarejestrowały go na ukradzionym jednośladzie.

Według ustaleń funkcjonariuszy, kradzież miała miejsce pod koniec czerwca w Jeleniej Górze. Pokrzywdzony pozostawił swój rower przed jednym z ogródków restauracyjnych i wszedł do środka. Wtedy właśnie 18-latek, mijając miejsce, postanowił przejąć kontrolę nad rowerem i oddalił się z miejsca zdarzenia. Właściciel oszacował straty na 5000 złotych.

Policja natychmiast podjęła działania mające na celu zidentyfikowanie i zatrzymanie sprawcy. Dzięki analizie nagrań z kamer monitoringu, funkcjonariusze zdołali namierzyć mężczyznę jadącego skradzionym rowerem. Na razie prowadzone są szczegółowe dochodzenia w tej sprawie, a także próbuje się odzyskać skradziony jednoślad.

Ponadto, 18-latek stanie także przed sądem w związku z uszkodzeniem mienia, do którego doszło 27 lipca na terenie gminy Podgórzyn. Wówczas zniszczył roletę zewnętrzną w jednym ze sklepów, powodując straty w wysokości blisko 600 złotych. Policjanci z Karpacza przedstawili mu już zarzut w tej sprawie.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, a także nałożył na niego zakaz opuszczania kraju.