Zniszczona Lampa

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zniszczyli lampę ledową na szkodę Gminy Miejskiej w Piechowicach. Poniesione straty oszacowano na 1800 zł.

Do zdarzenia doszło 14 maja o godz. 20:30. Mężczyźni odpowiedzą za uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich za co teraz grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch 20-letnich mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w 14 maja bieżącego roku około godz. 20:30.  Mężczyźni z bez żadnego powodu zniszczyli lampę ledową stojącą w Parku Miejskim „Szklany Ogród” poprzez wielokrotne rzucanie w nią piłką.  Poniesione straty na szkodę Urzędu Miasta oszacowano na 1800 zł.
Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie wandali. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali dwóch 20-letnich mężczyzn jako podejrzewanego o ten czyn.
Mężczyźni odpowiedzą za uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich  za co  grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.