Agresywna jałówka uciekła z pastwiska i atakowała ludzi! Została zastrzelona przez policjanta.

Wczoraj w Bukowcu 600-kilogramowa jałówka uciekła z pastwiska i stwarzała poważne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.

Zwierzę podczas ucieczki próbowało staranować swojego właściciela, atakowało inne osoby i niszczyło ogrodzenia na posesjach. W celu zapobieżenia dalszej tragedii, policjant zmuszony był użyć broni służbowej, aby unieszkodliwić agresywne zwierzę.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:00. Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach jadąc na interwencję zauważyli biegnącą krowę, która próbowała staranować rowerzystkę. Funkcjonariusze natychmiast włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, aby odstraszyć zwierzę i powiadomili o sytuacji dyżurnego.

W trakcie działań ustalono właściciela jałówki, który wraz z innymi osobami poszukiwał uciekinierki. W międzyczasie policjanci odbierali zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców, którym udało się uciec przed atakiem zwierzęcia. Jałówka pojawiła się m.in. pod dyskontem spożywczym i ośrodkiem zdrowia w Wojkowie, gdzie znajdowało się wiele osób. Biegała również środkiem jezdni, stwarzając zagrożenie dla kierowców.

Funkcjonariusze próbowali zatrzymać zwierzę, ale ze względu na bezpieczeństwo osób postronnych podejmowali działania adekwatne do sytuacji. Jałówka uciekając niszczyła ogrodzenia na prywatnych posesjach, a w końcu wbiegła do strumienia. Kiedy na drodze pojawiła się przeszkoda w postaci przepustu, zwierzę ruszyło w kierunku idącej drogą dziewczynki.

Pomimo prób opanowania sytuacji i kontrolowania zwierzęcia, jego agresywne zachowanie i potencjalne ryzyko dla życia i zdrowia ludzi zmusiło policjanta do użycia broni służbowej w celu jego unieszkodliwienia.

Na miejscu zdarzenia obecni byli prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz lekarz weterynarii.Policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie! W przypadku spotkania z uciekającym zwierzęciem należy zachować szczególną ostrożność i nie zbliżać się do niego. Należy niezwłocznie powiadomić o zdarzeniu służby ratunkowe.

Dodatkowe informacje:

  • Data: 9 maja 2024 r.
  • Godzina: Około 18:00
  • Miejsce: Bukowiec
  • Zwierzę: Jałówka ważąca około 600 kg
  • Działania policji: Próba zatrzymania zwierzęcia, użycie broni służbowej w celu jego unieszkodliwienia
  • Skutki: Śmierć zwierzęcia
  • Obecni na miejscu: Policjanci, prokurator, lekarz weterynarii
  • Działania: Wyjaśnianie okoliczności zdarzenia