Trzech mężczyzn zatrzymanych za rozbój w Jeleniej Górze. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności

Trzech mężczyzn z województwa lubuskiego zostało zatrzymanych przez policję w związku z rozbojem, do którego doszło w Jeleniej Górze.

Mężczyźni, w wieku od 21 do 39 lat, są podejrzani o zastraszenie sprzedającego gazem pod pretekstem zakupu samochodu marki BMW, a następnie kradzież pojazdu. Wartość skradzionego samochodu oszacowano na 120 tysięcy złotych.

Do incydentu doszło w połowie kwietnia br., a pokrzywdzony natychmiast powiadomił o zdarzeniu policję. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i Komisariatu II Policji sprawcy zostali zatrzymani kilka dni po popełnieniu przestępstwa. Skradzione auto odnaleziono w kompleksie leśnym na terenie powiatu lwóweckiego.

Aktualnie podejrzanym grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a dwaj pozostali objęci zostali dozorem policyjnym. Dodatkowo, wszyscy muszą wpłacić po 10 tysięcy złotych jako poręczenie majątkowe.

Śledztwo w sprawie trwa, a policja zapewnia, że podejmie wszelkie działania mające na celu wyjaśnienie całego zdarzenia i doprowadzenie sprawców przed wymiar sprawiedliwości.