Policja zatrzymuje kierowcę przekraczającego prędkość i łamiącego zakazy w Jeleniej Górze

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili skuteczną akcję, podczas której zatrzymali 35-letniego kierowcę, który naruszył kilka przepisów drogowych w terenie zabudowanym.

Mężczyzna został przyłapany na przekroczeniu dozwolonej prędkości oraz kierowaniu pojazdem mimo aktywnego zakazu sądowego. Dodatkowo okazało się, że samochód, którym się poruszał, był wcześniej zgłoszony jako skradziony, a policja z innego miasta poszukiwała go w związku z innymi sprawami.

Zdarzenie miało miejsce 30 kwietnia 2024 roku około godziny 8:40 na ulicy Wolności w Jeleniej Górze. Policjanci biorący udział w akcji prędkość zauważyli pojazd marki Fiat Punto poruszający się z dużą prędkością w terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu i przeprowadzeniu kontroli drogowej, okazało się, że kierowcą był 35-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego.

Podczas kontroli policjanci ustalili kilka poważnych naruszeń ze strony kierowcy. Oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości o 21 km/h, mężczyzna kierował pomimo aktywnego zakazu sądowego, który miał obowiązywać do 12 maja 2025 roku. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał, był zgłoszony jako przywłaszczony, co tylko pogłębiło powagę sytuacji. Okazało się także, że był on poszukiwany przez policjantów z Lwówka Śląskiego w związku z innymi czynnościami prawnych.

35-latek zostanie oskarżony przed sądem za popełnione przestępstwa, a może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Pojazd, którym się poruszał, został odholowany na parking.