Sukces policji jeleniogórskiej drogówki: Działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych

Policjanci z jeleniogórskiej drogówki nieustannie dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W dniach od 22 do 28 kwietnia br. przeprowadzili intensywne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach regionu. Funkcjonariusze skoncentrowali się na egzekwowaniu przepisów i dyscyplinowaniu zarówno pieszych, jak i kierowców, którzy nie przestrzegali zasad ruchu drogowego.

Szczególną uwagę policjanci zwracali na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Przypominali o zasadzie szczególnej ostrożności, która obowiązuje kierujących w tych miejscach. Kontrolowali także pieszych, którzy nie przestrzegali obowiązujących przepisów, takich jak przechodzenie na czerwonym świetle czy w miejscach niedozwolonych, oraz wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.

W trakcie działań policjanci skontrolowali ponad 200 pojazdów i zatrzymali 88 kierowców, którzy popełnili wykroczenia, w tym 48 wobec pieszych. Niestety, nie tylko kierowcy byli obiektem kontroli – funkcjonariusze zatrzymali również 3 pieszych, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego. Ponadto przebadali ponad 600 osób pod kątem obecności alkoholu w organizmie.