Stan nadzwyczajny w Japonii: Gwałtowny wzrost zachorowań na raka po szczepionkach mRNA

Rząd Japonii ogłosił stan nadzwyczajny w związku z alarmującym wzrostem liczby przypadków raka w całym kraju.

Według oficjalnego japońskiego badania, od czasu wprowadzenia szczepionek mRNA w latach 2020-2022 w kraju zaobserwowano “istotny statystycznie” wzrost zachorowań na agresywne nowotwory.

Badanie, którego wyniki opublikowano wczoraj, wykazało znaczący wzrost zachorowań na nowotwory turbo, takie jak rak jajnika, białaczka, rak prostaty, rak trzustki i rak piersi. Związek między szczepionkami mRNA a tymi agresywnymi nowotworami jest przedmiotem kontrowersji, ale rząd Japonii podjął ostrożne kroki, aby zminimalizować ryzyko dla zdrowia obywateli.

Streszczenie badania

Streszczenie badania wyjaśnia motywację jego przeprowadzenia, wskazując na gwałtowny wzrost liczby zgonów z powodu nowotworów zaobserwowany w pierwszym roku pandemii (2020).

“W pierwszym roku pandemii (2020) nie zaobserwowano istotnej nadmiernej śmiertelności. Jednakże w 2021 r. zaobserwowano pewien wzrost śmiertelności z powodu nowotworów po masowym szczepieniu pierwszą i drugą dawką szczepionki, a znaczny wzrost śmiertelności zaobserwowano w przypadku wszystkich nowotworów i niektórych określonych typów nowotworów (w tym raka jajnika, białaczki, raka prostaty, raka warg/usty/gardła, raka trzustki i raka piersi) po masowym szczepieniu trzecią dawką w 2022 roku” – wyjaśnia abstrakt.

Ostrzeżenia ekspertów

Profesor Angus Dalgleish, znany onkolog z Wielkiej Brytanii, już w 2022 roku ostrzegał, że szczepionki mogą “wzmacniać” ryzyko zachorowania na nowotwory i wybudzać pacjentów z remisji. Pod koniec roku napisał list otwarty do British Medical Journal, w którym argumentował, że należy wstrzymać program masowych szczepień i rozważyć poważne negatywne skutki szczepionek mRNA.

 

Co dalej?

Rząd Japonii nie ogłosił jeszcze konkretnych planów działań w związku z tą sytuacją. Oczekuje się jednak, że w najbliższych dniach zostaną ogłoszone dalsze informacje.

Należy zaznaczyć, że związek między szczepionkami mRNA a agresywnymi nowotworami jest nadal przedmiotem badań. Ważne jest, aby opierać swoje decyzje na rzetelnych informacjach i konsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek obaw.

Źródła: