Rzucił Kamieniem: Policja Zatrzymuje Włóczęgę Wybijającego Szybę Autobusu

Wandalizm nieznaczący w skutkach, ale poważny w konsekwencjach – tak można określić incydent, do którego doszło na trasie Krogulec-Karpniki. Jeleniogórscy policjanci szybko zareagowali na zgłoszenie o wybiciu szyby w autobusie marki Man i zatrzymali podejrzanego sprawcę.

20-letni mężczyzna, którego zatrzymano, nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Bez żadnego widocznego powodu rzucił kamieniem w kierunku przejeżdżającego autobusu, wybijając boczną szybę. Straty, jakie spowodował, szacowane są na kwotę 12.390 złotych.

Dzięki skrupulatnej pracy policji, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach szybko namierzyli i zatrzymali sprawcę. Poszukiwania zostały ułatwione dzięki analizie nagrań z kamer monitoringu oraz informacjom zgromadzonym w toku śledztwa.

Po zatrzymaniu 20-latka nie udało mu się wytłumaczyć, dlaczego dopuścił się tego czynu. Twierdził jedynie, że był w stanie nietrzeźwości i nie do końca zdawał sobie sprawę z konsekwencji swoich działań.

Obecnie mężczyzna odpowie przed sądem za swoje postępowanie. Za uszkodzenie mienia grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.