Oszustwo inwestycyjne w Jeleniej Górze: Policja ostrzega przed fałszywymi doradcami

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa, którego ofiarą padł mieszkaniec miasta.

Mężczyzna stracił ponad 6 tysięcy złotych, próbując zainwestować swoje pieniądze w system gazociągów, jednak okazało się, że został oszukany przez fałszywego doradcę finansowego.

Zgłoszenie dotyczące oszustwa wpłynęło do Komisariatu II Policji kilka dni temu. Pokrzywdzony został skontaktowany przez osobę podającą się za doradcę, która miała mu pomóc w inwestowaniu środków. Niestety, w wyniku działań oszustów, mężczyzna stracił znaczną sumę pieniędzy.

Sposób działania oszustów był bardzo podstępny. Najpierw publikowali oni ogłoszenia na portalach społecznościowych i serwisach informacyjnych, obiecując bardzo duże zyski w krótkim czasie. Po wypełnieniu formularza kontaktowego, pokrzywdzony był kontaktowany przez konsultanta, który instruował go telefonicznie, jak zainwestować swoje pieniądze. W efekcie, część pieniędzy została przelana na wskazane konto, a reszta została przelana przez oszustów.

Policja jeleniogórska ostrzega przed tego typu działaniami i zaleca szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków za pośrednictwem internetu. Nie należy wchodzić w linki zachęcające do inwestycji ani instalować podejrzanych programów, które mogą umożliwić oszustom przejęcie kontroli nad naszymi urządzeniami.

Należy także być czujnym wobec osób podających się za doradców finansowych i nie udostępniać im danych osobowych czy bankowych. Warto również sprawdzać listy alertów Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie publikowane są informacje o nieuczciwych podmiotach oferujących usługi finansowe.

Pamiętajmy o zdrowym rozsądku i ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, zwłaszcza w sprawach finansowych. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i oszustw.