Areszt dla 38-letniego mężczyzny

Areszt dla 38-letniego mężczyzny.Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę ziela konopi indyjskich oraz o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli narkotyki, z których można uzyskać ponad 76 tysięcy porcji handlowych.

Mężczyzna uprawiał krzaki konopi w swoim mieszkaniu, a następnie wytworzył z nich znaczne ilości marihuany. Mężczyzna podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 38-letniego meżczyzna podejrzanego o  uprawę krzaków konopi i o posiadanie znacznych ilości narkotyków.
19 maja br. około godziny 20.40 policjanci na ul. Wolności w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierującego pojazdem marki Ford. Mężczyzna w trakcie kontroli był bardzo nerwowy, a w aucie wyraźnie czuć było zapach marihuany. Okazało się, że posiadał on marihuanę i amfetaminę. Zachowanie mężczyzny wskazywało również, że kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Przyznał się, że wcześniej zażywał amfetaminę oraz palił marihuanę.
Funkcjonariusze prowadząc dalsze czynności w tej sprawie w jego mieszkaniu zabezpieczyli tabletki ekstazy oraz kolejne porcje marihuany. Okazało się, że 38-latek w jednym z pomieszczeń w namiocie wyposażonym w urządzenia do prawidłowego wzrostu roślin uprawiał ziele konopi indyjskiej, z których następnie wytworzył znaczne ilości marihuany. Łączenie policjanci zabezpieczyli środki odurzające, z których można uzyskać blisko 77 tysięcy porcji handlowych.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.  Za uprawę ziela konopi oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy zatrzymany nie zajmował się ich dystrybucją. 21 maja br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.