Areszt za szaleńczą ucieczkę motocyklem!

38-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego został aresztowany przez jeleniogórskich policjantów.

Mężczyzna podejrzany jest o szereg przestępstw, m.in. niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie motocyklem wbrew zakazowi sądowemu, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz spowodowanie kolizji drogowej. Istnieje również podejrzenie, że kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Wszystko zaczęło się 10 maja około godziny 18:20 na Osiedlu Robotniczym w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na motocyklistę, którego pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych. Postanowili zatrzymać go do kontroli, jednak mężczyzna zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać.

Uciekając, stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W Dziwiszowie doprowadził do kolizji z radiowozem, przewrócił się i uciekał pieszo. Został zatrzymany chwilę później.

W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Okazało się, że 38-letni mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Podczas zatrzymania był agresywny i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. Istnieje podejrzenie, że kierował motocyklem pod wpływem środków odurzających. Z tego powodu pobrano mu krew do badań.

Mężczyzna został zatrzymany w areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny.

Jeśli badanie krwi potwierdzi, że kierował motocyklem pod wpływem środków odurzających, odpowie również za to przestępstwo.

Areszt za szaleńczą ucieczkę motocyklem!
Foto:Policja