Weekendowe działania jeleniogórskich policjantów: zatrzymani poszukiwani, narkotyki i nietrzeźwi kierowcy

Miniony weekend w Jeleniej Górze był pracowity dla policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali 6 osób poszukiwanych, 6 osób posiadających narkotyki, 1 osobę, która złamała sądowy zakaz i nie zatrzymała się do kontroli drogowej, 4 kierujących w stanie nietrzeźwości oraz 1 osobę podejrzaną o kierowanie pod wpływem narkotyków.

Narkotyki i poszukiwani

Wśród zatrzymanych z powodu posiadania narkotyków znalazł się 24-latek z Jeleniej Góry, który miał przy sobie marihuanę na 80 porcji handlowych oraz 28-latek, który posiadał amfetaminę i marihuanę na około 70 porcji handlowych. Oboje staną przed sądem i mogą trafić do więzienia na 3 lata.

Policjanci zatrzymali również 6 osób poszukiwanych, w tym 33-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, który miał odbyć karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści

11 maja w Ścięgnach policjanci z Karpacza zatrzymali 38-letniego kierowcę BMW, który miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów, którzy mieli od 0,7 do 2 promili alkoholu. Wszyscy zostali ukarani mandatami po 2500 złotych.

Przypomnienie o konsekwencjach

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3. Kierowanie wbrew zakazowi sądowemu jest karane pozbawieniem wolności do lat 5.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stanowią poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i mogą być przyczyną tragicznych wypadków.