Chrzest głównym punktem drugiego dnia kongresu Świadków Jehowy w Zgorzelcu.

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Świadkowie Jehowy wypełnili PGE Turów Arena ,podczas trzydniowego kongresu pod hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”.Do Zgorzelca przyjechało ponad [liczba] uczestników!

Wśród obecnych na kongresie byli mieszkańcy  regionu Zgorzelca ,Lubania, Bolesławca ,Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości. Przyjechali po to, żeby z Biblii uczyć się jak okazywać chrześcijańską cechę jaką jest cierpliwość. Program składał się z 50 części, które miały formę krótkich przemówień, wywiadów czy materiałów filmowych. Jak powiedział Zbigniew Malarski rzecznik Świadków Jehowy:

„To wydarzenie dało nam mnóstwo radości! Będąc tutaj, na hali PGE Turów Arena w Zgorzelcu , mogliśmy cieszyć się swoim towarzystwem, wspólnie wielbić Boga i zyskaliśmy cenną wiedzę, którą teraz możemy wykorzystać w praktyce”.

Ważnym punktem programu był chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie, zorganizowany w sobotę, czyli drugiego dnia kongresu. Jedną z ochrzczonych był Mariusz Marszał z Bogatyni „Zanim podjąłem decyzje, że chcę być Świadkiem Jehowy, poznawałem Biblię prawie 5 lat. Przestudiowałem chyba wszystkie możliwe publikacje do tego przeznaczone. To upewniło moje przekonanie do tej decyzji. Tu zaczyna się moja droga. Cieszę się, że teraz należę do tej duchowej rodziny”

Na PGE Turów Arena, odbył się również chrzest 9 osób, które dołączyły do ponad 117 tysięcy Świadków Jehowy w Polsce i blisko 9 milionów na świecie. Kongres w Zgorzelcu był jednym z 29 tego typu wydarzeń, jakie zorganizowano w Polsce tego lata. Świadkowie Jehowy organizują je i zapraszają na program już od ponad 100 lat. Zawsze są to wydarzeniaotwarte dla każdego, podczas których nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.

Dowiedz się więcej:

Posłuchaj piosenki przewodniej na kongres w 2023 roku: mp3.

Jak wyglądają kongresy Świadków Jehowy? Zobacz wideo.