Ratownicy GOPR 10 razy wyruszali na ratunek.

W ciągu minionego tygodnia nasi ratownicy 10 razy wyruszali na ratunek. Do 5 zdarzeń doszło w rejonie Szklarskiej Poręby, pozostałe wypadki miały miejsce w okolicy Karpacza, górach Sokolich, a także w Górach Izerskich gdzie pełnimy dyżury w czasie intensywnego ruchu turystycznego.

Najczęstsze przyczyny interwencji to urazy kończyn i głowy spowodowane upadkami oraz wypadkami rowerowymi. Z powodu wysokich temperatur i mocnego nasłonecznienia dochodziło także to przypadków wyczerpania i zachorowań.
W bieżącym tygodniu w dalszym ciągu prognozowane są wysokie temperatury w kotlinie jeleniogórskiej mogą sięgać nawet 29°C. Istnieje także wysokie ryzyko wystąpienia burz z opadami deszczu i porywistym wiatrem, które w szczytowych partiach gór mogą stanowić duże zagrożenie.
✅Pamiętajcie, aby w tak trudnych warunkach odpowiednio zaplanować trasę wycieczki i dostosować ją do swoich możliwości.
✅Ważne jest, aby zabrać ze sobą dodatkowy zapas wody, nakrycie głowy, ubrania chroniące przed chłodem i deszczem, naładowany telefon z zainstalowaną aplikacja Ratunek oraz zapisanym numerem alarmowym 985 .
✅Przypominamy, że codziennie na naszej stronie internetowej publikujemy komunikaty o warunkach na szlakach i prognozy pogody. (Link w komentarzu)
Życzymy bezpiecznych wędrówek!
Foto:GOPR Karkonosze