Pracowity początek wakacji dla Ratowników GOPR.

Wczoraj późnym popołudniem Ratownik Dyżurny odebrał zgłoszenie od turystów znajdujących się w przy schronisku Strzecha Akademicka.

Pomocy potrzebowała kilkuletnia dziewczynka po urazie głowy.
   W wyniku upadku straciła przytomność, zgłoszono także niepokojące objawy neurologiczne. Na miejsce zdarzenia wysłany został zespół ratowników dyżurujących w Karpaczu oraz dodatkowy zespół ratownikow medycznych, którzy w okresie wakacyjnym pełnią stałe dyżury w Stacji Centralnej w Jeleniej Górze.
Z uwagi na niski wiek poszkodowanej i zaobserwowane objawy na miejsce został zadysponowany również śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Po zabezpieczeniu i zbadaniu małoletniej turystki podjęto decyzję o transporcie dziewczynki śmigłowcem do szpitala w Jeleniej Górze celem dalszej diagnostyki.
Kolejny raz dzięki dobrej współpracy z wrocławską załogą Ratownik13 udało się w możliwie szybkim czasie przeprowadzić akcję ratunkową w górach.
Nie były to jedyne zdarzenia wczorajszego dnia.
Dwukrotnie na pomoc w góry wyruszali ratownicy, ze Szklarskiej Poręby. W ciągu dnia ewakuowano z gór wyczerpanego mężczyznę, który po opadnięciu z sił nie był w stanie samodzielnie kontynuować wycieczki.
Wieczorem, zespół pozostający w dyspozycji nocnej zabezpieczył uraz stawu skokowego w rejonie schroniska Pod Łabskim Szczytem po czym bezpiecznie zwiózł poszkodowanego w dół.