Dramatyczny przejazd: kobieta siłą wciągnięta do samochodu przez kierowcę usług „na aplikację”

Policja z Warszawskiej Pragi Południe aresztowała kierowcę, który prowadził nielegalny przewóz osób za pośrednictwem aplikacji.

Mężczyzna został zatrzymany za dokonanie rozboju na pasażerce, którą wywiózł w inne miejsce niż to, którego się spodziewała. Następnie siłą wyciągnął ją z samochodu, próbował ją udusić i ukradł jej telefon oraz inne rzeczy.

Rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, podinsp. Joanna Węgrzyniak, powiedziała agencji informacyjnej PAP, że kobieta zgłosiła się na komendę i doniosła o tym incydencie. Policjanci rozpoczęli dochodzenie i zabezpieczyli porozrzucane rzeczy należące do ofiary. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej, kryminalni szybko zlokalizowali samochód, którym kobieta podróżowała, oraz kierowcę.

Kiedy policja zatrzymała mężczyznę, przeszukano jego pokój, w którym zamieszkiwał i odzyskano skradzione przedmioty. Kierowca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, gdzie postawiono mu zarzut rozboju. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 40-latka na okres trzech miesięcy.

Rozbój to przestępstwo polegające na dokonaniu kradzieży z użyciem przemocy lub groźby jej użycia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. W przypadku, gdy sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.