GOPR odzyskał skradzioną kurtkę

GOPR Karkonosze odzyskał skradzioną kurtkę,przez turystę któremu została udzielona pomoc. Sprawa dotyczy turysty który, kilka dni temu postanowił w krótkich spodenkach zdobyć Śnieżkę.Jak określił turysta miało to być suche morsowanie.

Turysta przeliczył możliwości swojego organizmu i do akcji musieli wkroczyć ratownicy GOPR,którzy sprowadzili śmiałka, gdyż tracił siły z powodu wychłodzenia organizmu.

Człowiek ten nie miał na sobie ciepłego ubrania więc poprosił o pożyczenie kurtki od jednego z ratowników.

Zaginiona kurtka wróciła do właściciela‼️?? Uratowany w Karkonoszach Turysta odesłał ją razem z krótkim listem z wyjaśnieniem i przeprosinami za zaistniałą sytuację.
Po publikacji posta otrzymaliśmy od was wiele słów wsparcia oraz informacji, dzięki którym szybko udało się odnaleźć kurtkę. Wiele osób oraz instytucji, a także miłośników turystyki i morsowania z całej Polski zadeklarowało wsparcie finansowe, aby pomóc nam zrekompensować stratę. Na konto Fundacja GOPR wpłynęło bardzo dużo środków, które przekażemy na zakup dodatkowego wyposażenia zimowego dla ratowników naszej grupy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, jesteście niesamowici i kolejny raz udowodniliście, że możemy na was liczyć. ?❤️⛑️ 

Pokaż mniej

GOPR informuje, że skruszony turysta odesłał kurtkę i list, gdzie opisał wszystkie motywacje.