Groźna ucieczka motocyklisty w Karpaczu - podejrzany odpowie przed sądem za kierowanie bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Incydent miał miejsce 3 sierpnia 2023 roku w okolicach Marczyc.

Okoliczności sprawy rozpoczęły się, gdy policjanci zauważyli motocyklistę wyjeżdżającego z ulicy podporządkowanej. Niepokojące zachowanie mężczyzny, który zaczął nerwowo reagować na widok funkcjonariuszy, skłoniło ich do podjęcia działań kontrolnych. Policjanci postanowili zatrzymać motocyklistę do rutynowej kontroli drogowej.

Niestety, na próbę zatrzymania mężczyzna nie zareagował i przyspieszył, rozpoczynając ucieczkę przed służbami. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli pościg, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania niebezpiecznej sytuacji. Po krótkiej ucieczce motocyklista został zatrzymany, gdy wjechał na wąski mostek uniemożliwiający dalszy przejazd.

Kierujący okazał się 49-letnim mieszkańcem powiatu karkonoskiego, a w wyniku przeprowadzonego badania wykryto u niego 0,7 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, okazało się, że nie posiadał on uprawnień do prowadzenia pojazdów, co stanowiło kolejne naruszenie przepisów drogowych.

Obecnie policjanci prowadzą szczegółowe dochodzenie w tej sprawie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności i ustalić pełny zakres naruszeń popełnionych przez podejrzanego.

44-latek za swoje czyny odpowie przed sądem, a za popełnione wykroczenia grozi mu surowa kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Takie działanie jest konsekwencją powagi naruszania przepisów drogowych oraz narazania innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i odpowiedzialną jazdę na drodze. Unikanie kontroli drogowych, kierowanie pojazdem bez odpowiednich uprawnień i prowadzenie w stanie nietrzeźwości stanowi zagrożenie zarówno dla samego kierowcy, jak i dla innych użytkowników dróg. Zachowajmy zdrowy rozsądek, dbajmy o bezpieczeństwo i szanujmy przepisy drogowe, aby razem tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko na naszych drogach.