Groźny wypadek drogowy w Jakuszycach: Samochód osobowy uderzył w drzewo

Do poważnego wypadku drogowego doszło 3 czerwca br. około godziny 20.00 w Jakuszycach na krajowej drodze numer 3.

Pojazd osobowy marki Ford wypadł z drogi i uderzył w drzewo, powodując poważne obrażenia u kierowcy, który został przewieziony do szpitala. Obecnie policja prowadzi śledztwo, aby ustalić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Szczegóły wypadku

Według wstępnych ustaleń, 62-letni kierujący pojazdem marki Ford jadąc krajową trójką w kierunku Czech, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego samochód wjechał do lasu i uderzył w drzewo. Kierowca, który doznał obrażeń, został natychmiast przetransportowany do szpitala.

Apel policji

Policja z Jeleniej Góry apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Prędkość jest główną przyczyną wielu wypadków drogowych. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu na poważne niebezpieczeństwo.

“Każdy kierujący musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Nadmierna prędkość może znacząco skrócić czas reakcji w przypadku nagłego zdarzenia, co zwiększa ryzyko wypadku,” podkreślają funkcjonariusze. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, takich jak natężenie ruchu, stan nawierzchni, własne umiejętności oraz obowiązujące limity prędkości.

Groźny wypadek drogowy w Jakuszycach: Samochód osobowy uderzył w drzewo
Foto:Policja
Groźny wypadek drogowy w Jakuszycach: Samochód osobowy uderzył w drzewo
Foto:Policja