Policja z Kowar zatrzymała 29-latka za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Policjanci z Kowar podjęli skuteczne działania, które doprowadziły do zatrzymania 29-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o szereg przestępstw związanych z wypadkiem drogowym.

Mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego.

Zdarzenie miało miejsce 14 maja br. w godzinach wieczornych na ulicy Podgórze w Kowarach. Policja otrzymała zgłoszenie o wypadku, w którym pojazd marki Renault wjechał do rowu, a obok niego leżał nieprzytomny mężczyzna. Podejrzewano, że kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając pasażera bez pomocy. Poszkodowany, 34-letni mężczyzna, trafił do szpitala w stanie ciężkim.

Dzięki szybkiej reakcji policji oraz zebranym informacjom udało się ustalić, że kierującym pojazdem był 29-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Funkcjonariusze zatrzymali go jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego oraz będąc w stanie nietrzeźwości.

Aktualnie policja prowadzi dochodzenie w sprawie tego zdarzenia, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności oraz udowodnić winę podejrzanemu. 29-latek został umieszczony w policyjnym areszcie, a jego dalsze losy zostaną rozstrzygnięte przez sąd. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.