Hamburg Policja podała szczegóły Czwartkowej tragedii.

Informacje na temat  strzelaniny w jednej z Niemieckich Sal Królestwa w Hamburgu należącej do Świadków Jehowy. Nasza redakcja uzyskała dodatkowe informacje z oficjalnej strony JW.ORG

Z informacji jakie zostały już opublikowane w  oficjalnym serwisie internetowym JW.ORG sprawca zaatakował po zebraniu jakie odbywa się w Sali Królestwa Świadków Jehowy każdego tygodnia. W wyniku ataku zginęły dwie kobiety, czterech mężczyzn i nienarodzone dziecko. Kilka innych osób zostało rannych.

Informacyjnie o Świadkach Jehowy:

Świadkowie Jehowy to znana na całym świecie społeczność religijna, do której należy prawie 9 milionów osób. W Niemczech jest ponad 170 tysięcy Świadków Jehowy. W Polsce są obecni od ponad 130 lat a obecnie stanowią trzecią co do wielkości religię z liczbą 114 tysięcy współwyznawców.

OŚWIADCZENIE

Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiertelnym atakiem na naszych współwyznawców w Sali Królestwa w Hamburgu w Niemczech. Starsi ze zborów w tym rejonie zapewniają opiekę duchową osobom, które zostały dotknięte tą tragedią. Rozumiemy, że władze wciąż badają szczegóły tej zbrodni. Jesteśmy wdzięczni za odważną pomoc udzieloną przez policję i służby ratunkowe. Świadkowie Jehowy na całym świecie opłakują ofiary tego traumatycznego wydarzenia i modlą się za ich rodziny. W tym trudnym czasie pociesza nas biblijna nadzieja na przyszłość, kiedy nie będzie już przemocy.

 

 

Jakimi jesteśmy ludźmi?

 

https://www.jw.org/finder?wtlocale=P&docid=1102017423&srcid=share

 

https://www.jw.org/finder?wtlocale=P&docid=1102012142&srcid=share

W co wierzą Świadkowie Jehowy?

https://www.jw.org/finder?wtlocale=P&docid=502015242&srcid=share