Wojna,inflacja-czy kiedyś będzie lepiej? Świadkowie Jehowy mają dobrą wiadomość.

Pandemie, wojny, kryzysy gospodarcze, zmiany klimatyczne i tym podobne rzeczy spowodowały, że wiele osób obawia się o przyszłość.

W związku z tym Świadkowie Jehowy w 2023 roku zapraszają 1 lub 2 kwietnia 2023 roku na specjalny wykład publiczny pod tytułem : 

Patrz w przyszłość z ufnością!”.

Sondaże w wielu krajach, również w Polsce, pokazują, że w obliczu powszechnych napięć gospodarczych, konfliktów narodowych i niepokojów społecznych wiara w lepszą przyszłość jest na rekordowo niskim poziomie. Jak wynika z badania zaufania Edelman Trust Barometer1(Barometr Zaufania Edelmana) z 2023 roku, aż w 24 z 28 badanych krajów obserwuje się „najniższy w historii odsetek osób, które uważają, że ich rodzinom będzie się żyło lepiej w perspektywie pięciu lat”.  

W opozycji do tych pesymistycznych danych, w weekend 1 — 2 kwietnia 2023 roku na całym świecie zostanie przedstawiony specjalny program pod tytułem „Patrz w przyszłość z ufnością!”. Będzie on miał formę 30-minutowego przemówienia, które zostanie wygłoszone w miejscowej Sali Królestwa Świadków Jehowy: Jelenia Góra ul. Paderewskiego 56A lub Mieszka I 4A, , z możliwością skorzystania z wideokonferencji. Adresy innych  Sal w okolicznych miejscowościach oraz godziny zebrań można znaleźć w sekcji „Znajdź zebranie” na stronie głównej JW.ORG.

Rzeczywistośćw której przyszło nam żyć jest przygnebiająca. Jako Świadkowie Jehowy jesteśmy przekonaniże słowa pocieszenia wynikające z zawartej w Biblii nadziej na przyszłość oraz praktyczne rady, jak radzić sobie w obecnej sytuacjimogą znacząco podnieść jakość naszego życia  powiedział Zbigniew Malarski- rzecznik prasowy z regionu dolnośląskiego.
Argumenty przestawione w tym specjalnym programie, pomogą nabrać zaufaniaże pierwotne zamierzenie Boga co do człowieka nie uległo zmianie. Dla wielu osób zaskoczeniem jest fakt, że ludzie mieli żyć tu na ziemi w pokojowych warunkachTen cel wkrótce zostanie zrealizowany.

Walka z nowotworem i problemy w życiu osobistym sprawiły, że utraciłam spokój wewnętrzny” – opowiada Joanna z Dolnego Śląska. Studiując Biblię zaczęła stopniowo nabierać przekonania, że są podstawy do nadziei. „Dzisiaj z optymizmem patrzę w przyszłość. Problemy nie zniknęły, niedawno przeżyłam nawrót choroby, ale wiedza z Biblii pomaga mi iść przez życie z podniesioną głową” – dodaje Joanna, która czeka teraz na udział w specjalnym programie.

Wykład specjalny jest pierwszym z dwóch ogólnodostępnych wydarzeń, które w pierwszym tygodniu kwietnia odbędą się we wszystkich zborach Świadków Jehowy na całym świecie. Oprócz tego wieczorem 4 kwietnia 2023 roku Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich chętnych na obchody Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa. Jest to dla nich najważniejsze wydarzenie w roku. W zeszłym roku wzięło w nim udział blisko 20 milionów osób z czego 191 572 w Polsce.

Wojna,inflacja-czy kiedyś będzie lepiej? Świadkowie Jehowy mają dobrą wiadomość.
Zdjęcie:Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy.

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny, a informacje o dokładnych godzinach w województwie/powiecie/mieście, można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków JehowyJW.ORG.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118tysięcy zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą prawie 115 tysięcy wyznawców.

Dowiedz się więcej:

Jaką przyszłość umożliwiła śmierć Jezusa?
Zobacz wideo.

Może słyszałeś, że Jezus umarł za nasze grzechy. Ale czy śmierć jednego człowieka może wpłynąć na życie milionów ludzi?
Zobacz wideo.

Źródła:
1 Badanie2023 Edelman Trust Barometer: Navigating a Polarized World”

2  Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2022 (jw.org)