Jeleniogórscy Policjanci Skutecznie Powstrzymują Handel Narkotykami

W ostatnich dniach policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili udaną operację, która doprowadziła do zatrzymania 40-letniego mężczyzny podejrzanego o posiadanie oraz handel znacznymi ilościami środków odurzających.

Dzięki skoordynowanym działaniom i zdobyciu wartościowych informacji, funkcjonariusze podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli w miejscu zamieszkania podejrzanego. Po przeszukaniu lokalu mundurowi znaleźli znaczne ilości marihuany, kokainy oraz metamfetaminy. Zabezpieczone substancje miały potencjał stworzenia aż 2500 porcji handlowych.

Dalsze dochodzenie wykazało, że podejrzany nie tylko posiadał, lecz także handlował narkotykami. Obecnie prowadzone są szczegółowe czynności, które mają na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy oraz identyfikację kolejnych osób związanych z przestępczą działalnością.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Za posiadanie oraz handel znacznymi ilościami narkotyków grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego, zakazując mu opuszczania kraju oraz kontaktowania się z potencjalnymi pokrzywdzonymi.

Foto:Policja