Jeleniogórscy Policjanci Zatrzymali Trzech Mężczyzn Za Serię Kradzieży.

Jeleniogórscy policjanci skutecznie zatrzymali trzech mieszkańców powiatu karkonoskiego, w wieku od 24 do 31 lat, podejrzanych o serię przestępstw przeciwko mieniu na terenie Jeleniej Góry oraz powiatu karkonoskiego. Mężczyźni są odpowiedzialni za co najmniej 5 przestępstw, w tym kradzieże oraz kradzież z włamaniem, które przyniosły straty ofiarom przekraczające 20 tysięcy złotych.

Zatrzymani zostali kilka dni temu, gdy funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odkryli, że dokonali kradzieży w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego. Skradzione piły spalinowe i kanister na benzynę zostały odnalezione ukryte w krzakach. Podczas kontroli samochodu, którym się poruszali, policjanci znaleźli również różne przedmioty i elektronarzędzia, pochodzące z popełnionego przestępstwa.

Kolejne śledztwo ujawniło, że mężczyźni ukradli tablice rejestracyjne z pojazdu marki Chevrolet, a następnie użyli ich w pojeździe marki Nissan. Dodatkowo stwierdzono, że znalezione przedmioty pochodziły z dwóch innych kradzieży oraz z kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych, dokonanych w grudniu ubiegłego roku. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni trafiły do policyjnego aresztu, a teraz staną przed sądem, gdzie za popełnione przestępstwa grozić może im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci kontynuują dochodzenie w sprawie, a mieszkańcy powiatu karkonoskiego zostali objęci dozorem policyjnym.

Foto:Policja
Foto:Policja