Jeleniogórzanka zatrzymana za kradzież mienia i posiadanie narkotyków: Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Jeleniogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji podjęli działania, które doprowadziły do zatrzymania 31-letniej kobiety podejrzanej o kradzież mienia oraz posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Według ustaleń funkcjonariuszy, zdarzenie miało miejsce 20 lutego bieżącego roku, kiedy to jeleniogórzanka dokonała kradzieży na szkodę swojego znajomego, z którym utrzymywała kontakty od pewnego czasu. Kobieta wykorzystała fakt, że miała dostęp do klucza do mieszkania swojego znajomego. Podczas gdy ten spał, włamała się do jego domu i ukradła markowe zegarki, złotą biżuterię, portfel oraz telefon komórkowy. Wartość skradzionego mienia oszacowano na około 24 tysiące złotych.

Pokrzywdzony zgłosił kradzież na policję podejrzewając swoją znajomą o dokonanie tego czynu. Działania policji doprowadziły do zatrzymania podejrzanej. Podczas przeszukania mieszkania 31-latki policjanci odnaleźli większość skradzionych przedmiotów, które zostały zwrócone właścicielowi. Dodatkowo, mundurowi znaleźli również narkotyki. Zabezpieczono marihuanę, metamfetaminę oraz tabletki ecstasy.

Zatrzymana kobieta została umieszczona w policyjnym areszcie, a na jej osobę przedstawiono zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. Teraz będzie musiała odpowiedzieć za popełnione czyny przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.