Karpacz

Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu zaprasza na Olimpijską Noc Muzeów 2022. Tegoroczna impreza będzie „Olimpijska” ze względu na wystawę fotografii „Olimpijskie Tokio 2020”, wypożyczoną z Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz obchodów „Dni Olimpijczyka 2022”, organizowanych we współpracy z Karkonoskim Klubem Olimpijczyka.

Wstęp do muzeum na wystawę stałą i czasową będzie w tym czasie bezpłatny. Każdy będzie mógł obejrzeć cenne zbiory muzealne, w tym unikalną kolekcję medali uczestnictwa z zimowych igrzysk olimpijskich (1928-2018). Będzie też możliwość spotkania sportowców – olimpijczyków, którzy brali udział w letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. Dla pierwszych 30 zwiedzających przygotowano wyjątkowy upominek – znaczek pocztowy o nominale 4 zł, w pięknej oprawie filatelistycznej, wydany przez Pocztę Polską oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej i Filatelistyki w Warszawie z okazji XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022.

Dwukrotna złota medalistka w strzelaniu Renata Mauer-Różańska, najwybitniejsza sportsmenka z Dolnego Śląska, wyraziła zgodę na udostępnienie zwiedzającym swojego złotego medalu olimpijskiego (zdobytego na XXVII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 r.). Każdy będzie mógł wykonać sobie zdjęcie z medalem.

 Muzeum Sportu i Turystyki
 14 Maj 2022 18:00
 14 Maj 2022 21:00