Karpacz-Zatrzymano mężczyznę, który ma na koncie groźby karalne uszkodzenie mienia.

Karpacz zatrzymano mężczyznę, podejrzanego o groźby karalne, uszkodzenie mienia i kradzieże. Mężczyzna groził swojemu znajomemu zniszczeniem mienia i tej samej nocy groźbę zrealizował.

Ponadto ma on na koncie kradzieże w dyskoncie spożywczym, skąd jego łupem padło mienie o wartości 800 złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Został już objęty dozorem policyjnym oraz ma zakaz opuszczania kraju.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o groźby karalne, uszkodzenie mienia oraz kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od stycznia do maja br. dopuścił się kilku kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych w Karpaczu. Jego łupem padł alkohol, artykuły spożywcze oraz elektronarzędzia. Straty pokrzywdzonych wynoszą 800 złotych.

Obsługa sklepu o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszeń dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer sklepowych wytypowali 31-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.

Ponadto mężczyzna swojemu znajomemu groził między innymi zniszczeniem mienia. Groźbę zrealizował w nocy z 21 na 22 czerwca br. 31-latek wybił szyby w oknach jego mieszkania, czym spowodował straty w wysokości 1000 zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 28 czerwca br. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju.