Po 4 latach przerwy Świadkowie Jehowy zapraszają na Kongres Regionalny w Zgorzelcu.

PGE Turów Arena miejscem pierwszego dużego kongresu Świadków Jehowy od 2019 roku. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, jeden z największych organizatorów kongresów na świecie, po raz kolejny wybrał Zgorzelec na miejsce trzydniowego zgromadzenia, tym razem pod hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”.

Przed rokiem 2019, w letnich miesiącach hotele i restauracje w Zgorzelcu wypełniały się Świadkami Jehowy, którzy przyjeżdżali na doroczne kongresy. W roku 2020 pandemia spowodowała przerwanie tej tradycji w regionie dolnośląskim, ponieważ Świadkowie Jehowy odwołali na całym świecie wszystkie swoje zgromadzenia z bezpośrednim udziałem obecnych, zastępując je programem dostępnym w Internecie w ponad 500 językach. Począwszy od 7 lipca, Świadkowie Jehowy przywrócą w Zgorzelcu tę tradycję.

„Chociaż bardzo ceniliśmy sobie komfort i jakość naszych wirtualnych kongresów, nic nie zastąpi przebywania razem w licznej grupie” — powiedział Zbigniew Malarski, rzecznik Świadków Jehowy w regionie dolnośląskim. „Wprawdzie dzięki naszym wirtualnym kongresom program w bezpieczny sposób odbierały miliony osób na całym świecie, to już wyczekujemy radości wynikającej ze spotkań z naszymi przyjaciółmi na tych dużych zgromadzeniach”.

Co ciekawe, w 2023 roku na całym świecie odbędzie się około 6000 kongresów pod wspólnym hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”. W Polsce zaplanowano 29 takich wydarzeń w 19 miastach w tym jeden w Zgorzelcu. Od piątku do niedzieli, podczas sześciu sesji programu, będzie można poznać chrześcijańską cechę jaką jest cierpliwość i na podstawie przykładów biblijnych dowiedzieć się, jak można ją przejawiać obecnie. W sobotę tuż po porannej sesji odbędzie się chrzest, natomiast podczas sesji popołudniowej zarówno w sobotę, jak i niedzielę uczestnicy będą mogli zobaczyć przygotowany wcześniej dwuczęściowy pełnometrażowy materiał filmowy.

„Cierpliwość to piękna cecha, którą wszyscy chrześcijanie pragną okazywać na co dzień” —  powiedział Zbigniew Malarski. „Pomimo naszych dobrych intencji zachowywanie cierpliwości w obliczu licznych życiowych trudności może być codziennym wyzwaniem. Spędzenie trzech dni na zgłębianiu różnych aspektów tej cechy będzie dla nas wszystkich wyjątkowo przydatne”.

Świadkowie Jehowy od ponad 100 lat organizują kongresy na stadionach, w halach, w centrach kongresowych i arenach na całym świecie. Po wznowieniu zebrań w lokalnych zborach i publicznej działalności w 2022 roku, w czerwcu 2023 roku po raz pierwszy od zniesienia ograniczeń związanych z pandemią zgromadzą się oni na o wiele większych regionalnych wydarzeniach na całym świecie.

Warto pamiętać, że kongresy Świadków Jehowy to wydarzenia otwarte dla każdego, podczasktórego nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy. Informacje dotyczące programu oraz innych dat i lokalizacji kongresów można znaleźć w oficjalnym serwisie internetowym Świadków Jehowy JW.ORG w sekcji O NAS.

W 239 krajach świata jest prawie 9 milionów Świadków Jehowy. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku, a obecnie oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 117 tysięcy wyznawców.

Dowiedz się więcej:

Zobacz zwiastun kongresu „,Okazujcie cierpliwość’!”: wideo.

Posłuchaj piosenki przewodniej na kongres w 2023 roku: mp3.

Jak wyglądają kongresy Świadków Jehowy? Zobacz wideo.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Świadków Jehowy.