Zatrzymano 24 poszukiwanych przez wymiar Sprawiedliwości.

Jeleniogórscy policjanci w ciągu 2 dni zatrzymali w regionie 24 osoby poszukiwane, w tym do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa oraz do innych czynności prawnych.

Każda osoba poszukiwana, w celu uniknięcia zatrzymania ukrywała się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.

Jeleniogórscy policjanci 29 i 30 czerwca br. w regionie zatrzymali 24 osoby poszukiwane, w tym 18 do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa, 1 osobę poszukiwaną opiekuńczo, celem przekazania do ośrodka wychowawczego i  4  poszukiwane do innych czynności prawnych, a także odnaleźli 1 osobę zgłoszoną jako zaginioną. Wszystkie te osoby, w celu uniknięcia zatrzymania ukrywały się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.
Działania takie na co dzień wykonuje Zespół ds. poszukiwań i identyfikacji osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. W ostatnich uczestniczyli funkcjonariusze ze wszystkich pionów i komisariatów.
Wśród zatrzymanych był 41–letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Świdnicy, w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 6 miesięcy. Ponadto policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku.
Osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności zostały przekazane do Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego, natomiast z pozostałymi wykonano niezbędne czynności prawne.